Top
Image Alt

Ajurweda

AJURWEDA

„Niech pożywienie będzie lekarstwem,

a lekarstwo pożywieniem”

Hipokrates

Ajurweda to hinduski system wiedzy medycznej wywodzący się ze starożytności. Zawiera praktyczne zalecenia dotyczące zasad odżywiania, ćwiczeń fizycznych (jogi) oraz sposobów medytacji, których celem jest przywrócenie harmonii ciała i umysłu. Termin ten to złożenie dwóch słów: ayur i weda. Pierwsze oznacza życie, a drugie to wiedza. Bezpośrednio tłumacząc jest to wiedza o życiu.

TERAPIA AJURWEDYJSKA

Ajurweda ma za zadanie utrzymanie zdrowia zdrowych i leczenie ludzi chorych. Terapia ajurwedyJska nie proponuje jednej recepty dla wszystkich. Uczy jak w prosty sposób utrzymać zdrowie, młodość, dobrą formę fizyczną i psychiczną. Wskazuje na powiązanie naszej egzystencji z otaczającym nas światem, na wpływ pór roku, pogody, otaczającej nas natury, nastrojów, relacji międzyludzkich. Ogromne znaczenie przypisuje odżywianiu: nie preferuje diet, a kładzie nacisk na utrzymanie nawyków żywieniowych odpowiednich do konkretnego typu konstytucji człowieka. Zwraca uwagę na styl życia, rytm dnia codziennego. Dąży do maksymalnego podniesienia odporności organizmu by byl on sam w stanie bronić się przed chorobami.

Jest to cały system hinduskiej wiedzy medycznej, która zajmuje się trzema aspektami życia człowieka: ciałem, umysłem i duchem. Od ich współdziałania zależy kondycja fizyczna i psychiczna człowieka. Aby osiągnąć harmonię między poszczególnymi elementami, trzeba odpowiednio się odżywiać, ćwiczyć fizycznie i medytować. Joga to właśnie jeden ze sposobów dbania o zdrowie, który zalecany jest przez medycynę ajurwedyjską. Nie tylko wzmacnia ciało, ale także pomaga leczyć choroby poprzez wykonywanie odpowiednich asan. Joga jest zatem jednym z narzędzi, którymi medycyna ajurwedyjska posługuje się w celu leczenia rozmaitych schorzeń oraz przeciwdziałaniu ich rozwojowi.

HOLISTYCZNY STYL ŻYCIA

Nasza marka Górski Kryształ przeznaczona jest dla świadomych osób. Możesz poczuć się wygodnie i pięknie w naszej kolekcji która sprawi, że Twoja codzienna rutyna ajurwedyjska czy joga zamieni się w wyjątkowe doświadczenie. Inspirację czerpiemy z przyrody i pragniemy szerzyć ekologiczną świadomość. Nasze produkty powstają z naturalnych tworzyw. Robimy to z myślą o wieloletnim użytkowaniu oraz z troski o naszą planetę. Szanujemy nature, ludzi i zwierzęta a nasza firma to kwintesencja holistycznego stylu życia w zgodzinie z Ajurwedą.