Top
Image Alt

Górski Kryształ

„Włosy są koroną kobiety”

Shan Stocker

Wpływ fazy księżyca na włosy

Fazy księżyca uważane są za istotny czynnik wpływający na zachowania i samopoczucie ludzi. Mają także znaczenie jeśli chodzi o to w jakiej kondycji są włosy. I decydują o sukcesie stylizacji. Warto zatem planować cięcia, koloryzację i pielęgnację w zgodzie z cyklem księżyca. Chyba żadne inne ciało niebieskie nie fascynuje ludzi tak bardzo jak księżyc. W wielu kulturach, w nadziei na dobre zbiory i lepszy los odbywały się uroczystości na cześć księżyca. Lista zjawisk związanych z różnymi fazami księżyca jest bardzo duża.

Od jego faz uzależniane bywają liczby narodzin, wzrost agresji, przestępczości oraz zachowanie ludzi i zwierząt. W ciągu roku Księżyc wykonuje 13 pełnych obrotów wokół Ziemi. Cykle na ziemi są podzielone na miesiące księżycowe. Każdy z nich trwa około 29 dni  i jest podzielony na cztery fazy. Które mają wpływ na witalność, energię, koncentrację,  nastrój , odczuwanie bólu  itp. Każda faza zmienia wibracje życia na Ziemi.
Najbardziej widocznym jest zjawisko przypływów i odpływów. Ponieważ Księżyc przyciąga wodę w zależności od odległości w jakiej się znajduje od ziemi za sprawą oddziaływania jego pola magnetycznego. Wszystkie żywe organizmy, w których skład wchodzi woda odczuwają te zmiany.
Ciało człowieka zawiera ok.70 % wody.

Tajemnicza wiedza

Związek między organizmem ludzkim a fazami księżyca fascynował człowieka od zawsze, był i jest przedmiotem wielu badań. Wiedzieli o tym nasi przodkowie i by nie sprzeciwiać się naturze żyli zgodnie kalendarzem księżycowym. Planowali prace rolnicze, załatwianie spraw, zabiegi  kosmetyczne i zdrowotne. Wiedzieli kiedy najlepiej obcinać włosy by ładnie rosły, a kiedy sadzić rośliny, kiedy zbierać zioła. Wiedzieli kiedy rozwiązywać problemy w relacjach, a kiedy lepiej przeczekać by nie nasilać lub wywoływać konfliktu. Według nich włosy wzmacniają się, produkty pielęgnacyjne działają lepiej. Stylizacje są piękniejsze, gdy zabiegi planuje się w zgodzie z fazami księżyca. Okrążając ziemię, księżyc co drugi dzień mija kolejne gwiazdozbiory. Niektórzy wierzą, że nie pozostaje to obojętne na kondycję psychofizyczną ludzi i zwierząt.

Księżycowa pielęgnacja włosów

Niezależnie od tego czy podzielasz ten pogląd, warto sprawdzić czy Twój plan pielęgnacyjny uwzględnia ruch księżyca. Przybywający księżyc sprzyja wzrostowi włosów po cięciu. Dlatego warto strzyc włosy pomiędzy nowiem a pełnią- jeśli chcemy aby rosły szybciej. Jeżeli nosisz krótkie włosy, chcesz by jak najwolniej odrastały, planuj strzyżenie na okres pomiędzy pełnią a nowiem. W ten sposób dłużej zachowasz kształt fryzury, odnosi sie to również do depilacji. A jaki jest wpływ znaków zodiaku. Włosy delikatne wzmacniają się po cięciu, gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Lwem i Wagą. Lew dba o siłę włosów. Księżyc przybywający symbolizuje odnowienie. Te fazy księżyca sprzyja regeneracji i odnowie włosów.

Produkty pielęgnacyjne sprawdzą się szczególnie dobrze właśnie w tym okresie. Myciu włosów sprzyja Wodnik, natomiast ich odżywianiu Ryby i Strzelec. Ciało, skóra i włosy wyglądają najpiękniej w nowiu. Wtedy też najlepszy skutek odnoszą zabiegi takie jak koloryzacja. Kolor włosów utrzymuje się długo, gdy księżyc znajduje się w konstelacji między Wagą i Strzelcem. Kolor będzie miał jaśniejszy odcień. Gdy nałożymy go w czasie, w którym księżyc będzie w konstelacji z Panną, Strzelcem i Baranem. Kiedy dać włosom spokój? W kalendarzu księżycowym są złe i dobre dni dla pielęgnacji i stylizacji włosów. Gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Rakiem, Rybami i Skorpionem lepiej zostawić włosy w spokoju. Powstrzymać się od cięcia, koloryzacji czy zabiegów pielęgnacyjnych. Ta metoda wymaga wytrwałosci, jednak po kilku miesiącach możemy zauważyć różnicę.